Достапни линкови

Кинескиот „Појас и пат“ - „стапица за долгови“?


Кинескиот „Појас и пат“ - „стапица за долгови“?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Кинескиот претседател Си Џинпинг во обид да ја намали растечкита загриженост во врска со неговата амбициозна иницијатива „Појас и пат“ оцени дека неговиот глобален инфраструктурен проект „не е ексклузивен клуб“.

XS
SM
MD
LG