Достапни линкови

Макрадули - Еколошките стадарди може да бидат пречка кон ЕУ


Макрадули - Еколошките стадарди може да бидат пречка кон ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:55 0:00

Сите министерства за проекти за заштита на животната средина имаат вкупно 22 милиони евра, вели заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули. Но, тој истакнува дека за задоволување на стандардите на ЕУ за спречување на штетните емисии во воздухот, потребни се стотици милиони евра.

Категории

XS
SM
MD
LG