Достапни линкови

„Не биди ѓубре“ го чисти и образот на народот


„Не биди ѓубре“ го чисти и образот на народот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Помина скоро една години откако започнаа акциите на движењето „Не биди ѓубре“. Активистите не планираат да ги остават метлите се додека граѓаните не го фрлаат ѓубрето во канта за отпадоци. Која е нивната порака?

Категории

XS
SM
MD
LG