Достапни линкови

Косовските повратници од Сирија во карантин


Косовските повратници од Сирија во карантин
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Хидајете Делија повторно ја виде нејзината сестра која шест години мина со исламистичките милитанти во Сирија. Таа беше во групата која деновиве е вратена на Косово со помош на Соединетите држави.

Категории

XS
SM
MD
LG