Достапни линкови

Мала излезност, многу победници


Мала излезност, многу победници
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Мирни избори, мала излезност и сите прогласија победа. Вака накусо може да се сумира првиот круг од претседателските избори. Според податоците на ДИК, кандидатите на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски и на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска – Давкова, одат во втор круг со мала разлика во гласовите.

Категории

XS
SM
MD
LG