Достапни линкови

Истанбул со опозициски градоначалник, Ердоган не прифаќа


Истанбул со опозициски градоначалник, Ердоган не прифаќа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Турскиот опозициски кандидат Екрем Имамоглу ја презеде функцијата градоначалник на Истанбул, по неверојатна победа над владејачката партија на претседателот Реџеп Таип Ердоган. Сепак, новиот шеф на најголемиот град во земјата се уште се соочува со можноста за повторување на изборите.

Категории

XS
SM
MD
LG