Достапни линкови

Нотр Дам и одговорноста за идните генерации


Нотр Дам и одговорноста за идните генерации
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Нотр Дам не е првата историска катедрала која страда од катастрофален оган и веројатно нема да биде последна. Во извесна смисла тоа е добра вест, велат експертите кои наведуваат дека оваа катастрофа покажала оти е неопходна поголема грижа за историското богатство.

XS
SM
MD
LG