Достапни линкови

Конструкцијата на Нотр Дам е спасена


Конструкцијата на Нотр Дам е спасена
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе ја обнови катедралата Нотр Дам во Париз, откако голем пожар ја зафати зградата, заканувајќи се да го избрише ова вековно наследство кое за многумина Французи е душа на нацијата.

Категории

XS
SM
MD
LG