Достапни линкови

Зеленски не дојде на дебатата со Порошенко


Зеленски не дојде на дебатата со Порошенко
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Една недела пред вториот круг од претседателските избори во Украина актуелниот претседател Петро Порошенко се појави на дебата во Олимпискиот стадион во Киев. Но, не и неговиот противкандидат, комичарот Володомир Зеленски.

XS
SM
MD
LG