Достапни линкови

Груевски избега зошто е Индијана Џонс или зошто државата е слаба?


Груевски избега зошто е Индијана Џонс или зошто државата е слаба?
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:02 0:00

Претседателкиот кандидат Гордана Сиљановска - Давкова прашана како лично гледа на бегството на Никола Груевски од Македонија, вели: „Лично не можам воопшто ни да кажам како гледам, како на нешто што укажува на неспособноста на правниот и на безбедносниот систем на Македонија или пак можеби на тоа што има способности на Индијана Џонс, или пак заради тоа што некој тоа пропушти да го спречи или му го овозможи“.

Категории

XS
SM
MD
LG