Достапни линкови

ЕУ: Брегзитот најдоцна до 31 октомври


ЕУ: Брегзитот најдоцна до 31 октомври
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Британската премиерка Тереза Меј и лидерите на Европската унија се согласија да го продолжат рокот за Брегзитот до 31 октомври. Лидерите на ЕУ планираат да се сретнат во јуни за да ја преразгледаат ситуацијата.

XS
SM
MD
LG