Достапни линкови

Мицотакис: имаме право да го блокираме македонскиот процес кон ЕУ


Мицотакис: имаме право да го блокираме македонскиот процес кон ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Лидерот на грчката опозициска конзервативна партија, „Нова демократија“ Киријакос Мицотакис смета дека е подготвен да го преземе кормилото на земјата. Тој вели дека ќе го почитува Договорот од Преспа, но оти го задржува правото да го блокира процесот за пристапување на Северна Македонија во ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG