Достапни линкови

Европските националисти се обединуваат


Европските националисти се обединуваат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Италијанскиот вицепремиер Матео Салвини во Милано беше домаќин на состанокот на националистички, антиимигрантски партии од Европа во обид да покаже унифициран фронт пред изборите за Европскиот парламент во идниот месец.

Категории

XS
SM
MD
LG