Достапни линкови

Мигрантите го напуштија привремениот камп на северот на Грција


Мигрантите го напуштија привремениот камп на северот на Грција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Последните мигрантите ги спакуваа своите шатори и заминаа од северниот дел на Грција по неуспешните напори во изминативе неколку денови да ги пробијат полициските линии и да се упатат кон границата со Северна Македонија.

XS
SM
MD
LG