Достапни линкови

Судири меѓу мигранти и полицијата во Грција


Судири меѓу мигранти и полицијата во Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Стотици мигранти заглавени во Грција почнаа да пристигнуваат во близина мигрантскиот камп на десетина километри од Солун. Тие поставиле шатори. Имало и судири со полицијата.

Категории

XS
SM
MD
LG