Достапни линкови

Пенс ги предупреди Турција и Германија за Русија


Пенс ги предупреди Турција и Германија за Русија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Американскиот потпретседател Мајк Пенс ги предупреди Турција и Германија за нивните односи со Русија. Притоа тој оцени дека Анкара била „несовесна“, а го предупреди Берлин дека ризикува да стане „заробеник“ на Москва.

XS
SM
MD
LG