Достапни линкови

Не сум чул за клаузула која ќе го напише името на камен


Не сум чул за клаузула која ќе го напише името на камен
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:24 0:00

Пендаровски - Ако мислите дека ќе го промените Уставот со тоа што внатре ќе ставите амандмани со член кој ќе вели отсега натаму нема да се менува во делот на името, значи како што сте дошле до таа измена со две третини, така со дветретини утре, задутре можете да го промените тоа. Не сум чул за клаузула која ќе го напише на камен и ќе рече ова е библија и нема да се менува 3000 години, процедурата за промена на Уставот е таа.

Категории

XS
SM
MD
LG