Достапни линкови

Трамп: го зајакнав НАТО со барањето за повисоки придонеси


Трамп: го зајакнав НАТО со барањето за повисоки придонеси
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Американскиот претседателот Доналд Трамп оцени дека неговиот притисок врз членките на НАТО да издвојуваат повеќе пари за нивната одбрана, доведе до зголемување на нивните придонеси за десетици милијарди долари.

XS
SM
MD
LG