Достапни линкови

Заев и Ципрас: нова ера во односите


Заев и Ципрас: нова ера во односите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Зоран Заев и Алексис Ципрас оваа прва официјална посета на грчки премиер на Република Северна Македонија ја нарекоа историска. Очекуваат Договорот од Преспа да донесе позитивни резултати, а опозициите во двете земји, ако еден ден дојдат на власт, да го почитуваат договорот.

XS
SM
MD
LG