Достапни линкови

Деркоски – Гласаат државјаните, а не само жителите


Деркоски – Гласаат државјаните, а не само жителите
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:15 0:00

Право на глас има секој полнолетен државјанин, а не само они што живеат во Македонија. Затоа во избирачкиот список има запишано толку многу гласачи, вели претседателот на ДИК, Оливер Деркоски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG