Достапни линкови

Стартапите придонесуваат младите да останат во земјава


Стартапите придонесуваат младите да останат во земјава
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

По две години во успешен македонски стартап, Александра Јанакиевска основаше свој стартап - платформата Лаика. Смета дека условите во државава за стартап се поволни, но реализацијата е слаба. Што има да порача младата Јанакиевска?

XS
SM
MD
LG