Достапни линкови

ЕУ прифати условно одлагање на Брегзитот


ЕУ прифати условно одлагање на Брегзитот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Британската премиерка Тереза Мај ја поздрави одлуката на Европската унија да го одложи Брегзитот. Притоа таа оцени дека пратениците во британскиот парламент сега имаат јасни одлуки пред себе.

XS
SM
MD
LG