Достапни линкови

Орбан и суспензијата на Фидес од ЕПП, победа со вкус на пораз


Орбан и суспензијата на Фидес од ЕПП, победа со вкус на пораз
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Главната централна десничарска алијанса во Европскиот парламент се воздржа од протерување на владејачката партија на Унгарија Фидес, по долгиот спор околу нејзините политики и реши наместо тоа да ја суспендира.

XS
SM
MD
LG