Достапни линкови

Крај на судењето на Караџиќ, но не и на поделеноста во Босна


Крај на судењето на Караџиќ, но не и на поделеноста во Босна
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Вдовиците од масакрот во Сребреница се надеваат дека Радован Краџиќ до крајот на животот ќе остане во затвор, додека босанските Срби му оддадоа признание со студентски дом со негово име. Хашкиот трибунал денеска со одлука дали да ја потврди неговата 40-годишна затворска казна. Караџиќ, екс лидерот на босанските Срби и натаму ја дели земјата.

XS
SM
MD
LG