Достапни линкови

ДКСК ќе проверува дали службените возила се користат во кампања


ДКСК ќе проверува дали службените возила се користат во кампања
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:50 0:00

Испративме барање до сите јавни институции да ни достават список на нивните службени возила, по марка и по регистрација, да изготвиме база на податоци којашто ќе ја ставиме на нашата веб страница и која ќе можат да ја користат и невладините организации кои го следат изборниот процес. Намерата е да спречиме службени возила да се користат во кампања, вели шефицата на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска.

Категории

XS
SM
MD
LG