Достапни линкови

Трамп во Белата куќа ја одбележа независноста на Грција


Трамп во Белата куќа ја одбележа независноста на Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп во понеделникот потпиша проглас, по повод годишнината од независноста на Грција од Отоманската империја. Тој ова го направи во пресрет на грчкиот празникот што се одбележува на 25-ти март ден кога во 1821 година, Грците кренаа востание.

Категории

XS
SM
MD
LG