Достапни линкови

Тевдовски – Оптимист сум за реализацијата на капиталните инвестиции


Тевдовски – Оптимист сум за реализацијата на капиталните инвестиции
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:29 0:00

Јас сум оптимист дека реализацијата на капиталните инвестиции ќе биде на посакуваното ниво годинава. Главните патни проекти, иако не се дел од буџетот туку се во ЈПДП, и тие многу подобро се реализираат од минатата година, вели министерот за финансии Драган Тевдовски.

Категории

XS
SM
MD
LG