Достапни линкови

Милитанти од Босна, заробени во Сирија


Милитанти од Босна, заробени во Сирија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Меѓу илјадниците заробени борци на така-наречената Исламска држава во Сирија, досега се откриени и 4-ца босанци. Некои од нив се обвинети за тероризам во Босна, некои за криминал, а уште десетици босански милитанти се бараат и преку интерпол.

XS
SM
MD
LG