Достапни линкови

Титаник 2 на Мијалков му донесе три години затвор


Титаник 2 на Мијалков му донесе три години затвор
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков доби три години затвор за случјаот на СЈО - Титаник 2 за изборни нерегуларности. Освен Мијалков, во овој случај се осудени уште пет луѓе на казна затвор од 3 до 4 ипол години. Најголема казна од 4,5 години доби поранешниот член на ДИК од ДПА, Бедредин Ибраими. Ибраими и Мијалков добија и притвор.

XS
SM
MD
LG