Достапни линкови

Димовски – Против содржината, но ги поддржувам целите на Договорот од Преспа


Димовски – Против содржината, но ги поддржувам целите на Договорот од Преспа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:51 0:00

Целта на Преспанскиот договор, како што ја разбираме, е членство на Македонија во НАТО и ЕУ, но тоа не значи дека содржината на договорот е прифатлива од аспект на македонските национални интереси, вели пратеникот Илија Димовски.

Категории

XS
SM
MD
LG