Достапни линкови

Претседателски избори: кандидати и комичари


Претседателски избори: кандидати и комичари
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:05 0:00

Северна Македонија е пред претседателски избори. Големите партии и коалиции излегоа со нивните кандидати меѓу кои и ќе се води главната битка. Што е тоа што ќе ги привлече луѓето да гласаат?

XS
SM
MD
LG