Достапни линкови

Шекеринска во 2015 година најавуваше намалување на бројот на министри


Шекеринска во 2015 година најавуваше намалување на бројот на министри
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Во октомври 2015 година, заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, зборувајќи на дебатата на тема „Создаваме одговорна власт“, рече дека кога ќе дојдат на власт ќе го намалат и бројот на министри и ќе предложат намалување на бројот на пратеници.

XS
SM
MD
LG