Достапни линкови

Ердоган: Турција не се откажува од рускиот одбранбен систем


Ердоган: Турција не се откажува од рускиот одбранбен систем
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го отфрли барањето на официјален Вашингтон да не го купува рускиот систем за противвоздушна одбрана С-400. „Тоа е веќе завршена работа“, вели тој.

Категории

XS
SM
MD
LG