Достапни линкови

Европската десница ја исклучува партијата на Орбан?


Европската десница ја исклучува партијата на Орбан?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Дванаесет партии, членки на Европската народна партија, главната политичка група во Европскиот парламент, официјално побараа исклучување на унгарскиот премиер Виктор Орбан и на неговата партија Фидез. Акција против Орбан најави и Европската комисија.

XS
SM
MD
LG