Достапни линкови

„Државата вреди онолку колку што се грижи за најбеспомошните“


„Државата вреди онолку колку што се грижи за најбеспомошните“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:46 0:00

Лицата со попреченост, како и децата без родителите, до полнолетство се згрижени од системот. Но, потоа им се затвораат вратите. Државата инвестира во овие деца, потоа ги заборава и исплаќа приходи за нивно преживување. Може и поинаку, апелира активистот Суарет Алишан.

XS
SM
MD
LG