Достапни линкови

Конгресот покренува истрага против Трамп


Конгресот покренува истрага против Трамп
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Комитетот за правни прашања на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес ќе покрене истрага против претседателот Доналд Трамп и неговите соработници поради можна опострукција на правдата, корупција и злоупотреба на овластувањата.

XS
SM
MD
LG