Достапни линкови

Санкциите причина за неуспехот на самитот меѓу Трамп и Ким


Санкциите причина за неуспехот на самитот меѓу Трамп и Ким
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Дводневниот самит меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, заврши без договор за денуклеаризација на Корејскиот полуостров. Критичарите велат дека е наивно воопшто да се очекува такво нешто од Пјонгјанг.

XS
SM
MD
LG