Достапни линкови

Кога САД ке го ратификува македонското членство во НАТО?


Кога САД ке го ратификува македонското членство во НАТО?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:43 0:00

Потребно е внимателно лобирање за побрго ратификацијата на членството на Северна Македонија во НАТО да се стави на дневен ред во Конгресот на САД, велат упатените во Вашингтон за Хоризонти - заеднички проект на ВОА и Слободна Европа

Категории

XS
SM
MD
LG