Достапни линкови

Владата во идниот претседател да има принципиелен партнер


Владата во идниот претседател да има принципиелен партнер
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:14:03 0:00

„Да ги искористиме овие години пред нас кои можат да бидат златни години, бидејќи искуството на другите земји коишто влегле во НАТО и зачекориле кон ЕУ, покажуваат дека тие години се годините на вистински промени, на економски развој. Ние дома да се договориме да туркаме сите напред, да не биде дел да туркаме напред, дел да влечеме назад“, наведува министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за РСЕ.

XS
SM
MD
LG