Достапни линкови

Шеснаесет американски држави го тужат Трамп


Шеснаесет американски држави го тужат Трамп
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Сојуз од 16 американски држави, предводен од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука да прогласи национална вонредна состојба за да добие средства за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и Мексико.

Категории

XS
SM
MD
LG