Достапни линкови

BBG Affiliates

Владините партнери ќе бараат консезуален претседателски кандидат


Владините партнери ќе бараат консезуален претседателски кандидат
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Претседателите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети, кои се и владини партнери, денеска на средбата во Клубот на пратениците го почнаа процесот на барање на заеднички консензуален кандидат за претседател на државата.

Категории

XS
SM
MD
LG