Достапни линкови

Милитантите на Исламската држава пред вратите на Европа?


Милитантите на Исламската држава пред вратите на Европа?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Битката за последната територија на Исламската држава во Сирија продолжи во текот викендот. Според наводите од теренот, милитантите се соочуваат со пораз. Тоа пак го покренува прашањето што ќе се случи со оние што од нив ќе преживеат, особено ако се има предвид фактот дека е планирано повлекување на американските војници од земјата.

Категории

XS
SM
MD
LG