Достапни линкови

Избегната блокада на владата, Трамп најави вонредна состојба


Избегната блокада на владата, Трамп најави вонредна состојба
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да прогласи национална вонредна состојба со цел да биде финансиран неговиот контроверзен ѕид меѓу САД и Мексико. Ваквиот потег ги вознемири американските законодавци кои во меѓувреме усвоија закон со кој се спречува делумното затворање на владата.

Категории

XS
SM
MD
LG