Достапни линкови

Министерот бега од одговорност, премиерот треба да постапи


Министерот бега од одговорност, премиерот треба да постапи
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:32 0:00

Мора да се промени моделот на одлучување во Министерството за култура. Не е добро тројца или петмина да одлучуваат за толкав широк спектар на понуди од секоја дејност, и одлуките на крајот најчесто ќе бидат политички, да не речам партиски, вели режисерката Зоја Бузалковска.

XS
SM
MD
LG