Достапни линкови

Економијата по Договорот за името и НАТО


Економијата по Договорот за името и НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:07 0:00

Странските доверители почнаа позитивно да реагираат на Договорот од Преспа и потпишувањето на протоколот за прием на Северна Македонија во НАТО. На Грција и се намалува долгот, а и македонската државна обврзница е сѐ побарана меѓу инвеститорите. Што е со инвестициите?

XS
SM
MD
LG