Достапни линкови

НАТО сака да избегне трка во вооружување со Русија


НАТО сака да избегне трка во вооружување со Русија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг најави дека деновиве ќе разговара со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, како дел од напорите за спасување на клучниот договор за контрола на оружјето што е пред раскинување. Тие би требало да се состанат на безбедносната конференција во Минхен, која почнува утре.

XS
SM
MD
LG