Достапни линкови

Варшава, домаќин на глобалната коалција за Блискиот исток


Варшава, домаќин на глобалната коалција за Блискиот исток
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Соединетите држави се организатори на голема конференција за Блискиот Исток, на која фокусот е ставен врз Иран. Официјален Техеран оцени дека состанокот на кој учествуваат претставници од 60 земји претставува непријателски чин и ја предупреди Варшава на соодветни последици.

XS
SM
MD
LG