Достапни линкови

Договор за избегнување на блокадата на владата на САД


Договор за избегнување на блокадата на владата на САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Преговарачите во американскиот Конгрес синоќа изјавија дека постигнале договор за финансирање на безбедноста на границите. Тоа би спречило уште едно делумно затворање на владата, до кое може да дојде в саботата.

Категории

XS
SM
MD
LG