Достапни линкови

Ципрас критикуван од европските конзервативци за Венецуела


Ципрас критикуван од европските конзервативци за Венецуела
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Шефот на конзервативната Европска народна партија во Европскиот парламент и кандидат за претседател на Европската комисија, германецот Манфред Вебер, го обвини грчкиот премиер Алексис Ципрас за поддршка на венецуелскиот претседател Николас Мадуро. Тој ја обвини и грчката влада дека имала повеќе контакти со Москва.

XS
SM
MD
LG