Достапни линкови

Истрагата за фалс дипломи по англиски за обвинителите тапка во место


Истрагата за фалс дипломи по англиски за обвинителите тапка во место
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:45 0:00

Од Јавното обвинителство до Академија во два наврати во 2017 им рекле дека самата постапка е во предистражна фаза. Оттогаш Академијата нема друга информација што се случува со истрагата за фалсификуваните дипломи, вели Наташа Габер-Дамјановска, директорка на Академијата за судии и јавни обвинители.

XS
SM
MD
LG